מפגש יוצר

שיחה של הבמאי המעוטר אבי נשר ("סוף העולם שמאלה", "ספור אחר") עם מבקר הקולנוע רון פוגל בבוקר של יום שישי 5/7/19 בשעה 10:00. במהלך המפגש ישוחח נשר על עשייתו הקולנועית ויוקרנו קטעים מסרטיו. לאחר המפגש יוקרן הסרט "זעם ותהילה" בגרסה משופצת ומחודשת!

נשר הוא במאי, תסריטאי ומפיק קולנוע, מהמוערכים ביותר בארץ. במהלך הקריירה העשירה שלו הוא הפיק למעלה מעשרים סרטים, ביניהם השוברי קופות "סוף העולם שמאלה", "הלהקה", "דיזנגוף 99" וכן הסרט "זעם ותהילה" אשר יוקרן מיד לאחר המפגש.

נשר זכה לשלל פרסים, ביניהם פרסים על בימוי בפסטיבל אבוריה לסרטי מדע בדיוני ופנטזיה (1992) ובפסטיבל טארומינה (2004); פרס על תסריט בפסטיבל ג'קסון הול שבארה"ב (2007) אות הוקרה מפסטיבל הקולנוע ירושלים (2007) ופרס על מפעל חיים בפסטיבל קולנוע יהודי בוושינגטון (2010). בשנה שעברה זכה הבמאי גם בפרס מפעל חיים לאומנות הקולנוע מטעם משרד התרבות והספורט ובפרס הבמאי ("סיפור אחר"), בפורום מבקרי הקולנוע בישראל.

יום שישי 5/7 בשעה 10:00 | בית גבריאל

"מתוך הסרט - "זעם ותהילה

רואים כנרת מארחים את הבמאי המוערך אבי נשר

 באדיבות סרטי יונייטד קינג 

 

מפגש יוצר

משה אלפרט, צלם ובמאי סרטי טבע ("ארץ בראשית"), מגיע להתארח בפסטיבל "רואים כנרת"!

אלפרט יציג קטעים מסרטו החדש "כנרת - ים של חיים", שאמור לצאת לאקרנים לקראת ראש השנה. לאחר המפגש עם הבמאי יוקרן סרטו "יללת הזאבים".רץ

"יללת הזאבים" (2013): סיפור חיים מלא  עוצמה, סוחף, מסעיר ועוצר נשימה של זאב אחד שלא מוותר לעולם. תיעוד המאבק בין האדם לחיות הבר ולזאבים בפרט, במקומות הטבעיים של החיות, שרוצות רק דבר אחד, לחיות. לצורך סיום הסרט וצילום הקטעים החסרים, באישור מיוחד של רשות הטבע והגנים המסייעת ל-"אפיקים הפקות", קיבל משה זוג גורי זאב בני שבוע לאימוץ לדורות על מנת ש-"יככבו" בסרטו. לאותם זאבים קרא –אמנון ותמר. בחודשים הראשונים הם גדלו והתפתחו בביתו הפרטי ולאחר שלושה חודשים נבנה עבורם בית-מכלאה ובה עצי תאנה, אבני בזלת ומאורה בין הסלעים, שם צולמו הצילומים הנדירים עבור השלמת הסרט.

יום שישי 5/7 בשעה 13:00 | בית גבריאל

"מתוך הסרט "כנרת - ים של חיים

רואים כנרת מארחים את במאי סרטי הטבע משה אלפרט

 באדיבות סרטי יונייטד קינג 

 

התערוכה תהיה פתוחה בחינם לקהל הרחב בימים חמישי 4/7 (16:00 עד 19:00) ושישי 5/7 (10:00 עד 15:00) , ותציג תכנים סיפוריים המתאימים לשלל הגילאים - סרטים דוקומנטריים, עלילתיים, אמנותיים, וסרטי אנימציה לילדים.

ביום שישי ה 5/7/19 בשעה 12:00 יתקיים מפגש עם טל הרינג, אחראי פיתוח תחום הניו-מדיה בקרן גשר לקולנוע רב-תרבותי והאוצר והמפיק של אירועי המציאות מדומה/רבודה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה. הרינג יתן הרצאת מבוא על מציאות מדומה כמדיום סיפורי, בה הוא יציג דוגמאות לסרטי VR וגישות שונות לבימוי במדיום, שימושים שנעשים על ידי חברות הוליוודיות לקידום סרטים, פלטפורמות חברתיות ועיתונאיות היוצרות VR, מצב ההשקעות בתחום בארץ ובעולם, והסבר נרחב על דרכי היצירה במציאות מדומה - החל מצילום ועריכה של וידיאו 360 ועד יצירה תלת-מימדית אינטראקטיבית באמצעות תוכנות כמו Unity3D. 

תערוכת מציאות מדומה - VR

תערוכת  סרטי מציאות מדומה שנוצרו ע"י יוצרים מוכרים מהעולם וע"י מספר יוצרים ישראליים | בית גבריאל

 למפגש עם טל הרינג יש למלא טופס הרשמה 

 

ביום חמישי, 4.7.19, בין השעות 12:00-18:00, יוקרנו בפני הציבור מבחר סרטי סטודנטים מכל רחבי הארץ שנבחרו על ידי ועדת התוכן של הפסטיבל. הסרטים נבחרו מתוך עשרות סרטים מצויינים ומעניינים שנשלחו לצפייה של הוועדה ממוסדות שונים: אוניברסיטת תל אביב, סמינר הקיבוצים, מכללת ספיר, סם שפיגל, תל חי, מנשר, מעלה ובית ברל.

 

לאחר ההקרנות יתבקש כל אחד מהצופים להצביע על הסרט האהוב עליו בקלפי שיונח בכניסה לאולם.

 

לאחר ספירת הקולות יוכרז על הזוכה בתואר "חביב הקהל" אשר יזכה את יוצריו בפרס מתנת גליקסון רד-רנט (על מועד ההכרזה תצא הודעה נפרדת).

תחרות סרטי סטודנטים

רואים כנרת גאים לארח  תחרות סרטי סטודנטים מכל רחבי הארץ, מוזמנים לצפות, להצביע ולהשפיע! | בית גבריאל

 יום חמישי 4/7 מ-12:00 עד 18:00 

 

המאייר והקריקטוריסט צחי פרבר יסביר על תהליכי העבודה על קומיקס. במהלך הסדנא יכינו הילדים קומיקס משלהם, יעבדו על אפיון הדמויות, על החלוקה לפריימים, על קומפוזיציה ועל ביצוע הציורים.

צחי פַרבֶּר הוא מאייר, קריקטוריסט ואמן קומיקס ישראלי ומרצה במחלקה לאמנויות המסך ובמחלקה לתרבות חזותית וחומרית בבצלאל. פרבר אייר ספרים רבים וזכה לפרסים על עבודותיו המוצגות בתערוכות.

על התמונה -- התמונה: דימוי מתוך "הנץ על העץ", הוצאת כנרת-זמורה-ביתן.

סדנת קומיקס ואנימציה לילדים 

רואים כנרת מארחים את המאייר והקריקטוריסט צחי פרבר! | האקדמית כנרת

 יום שישי 5/7 בשעה 12:00 

עם האמן צחי פרבר 

 תפוסה מלאה 

 
 

הרשמה לאירוע\ים

הכניסה לכל האירועים המופיעים ברשימה היא בחינם! אנא סמנו לאילו אירועים אתם מעוניינים להירשם והשאירו פרטים כדי שנוכל לתאם עמכם הגעה

בחר\י אירוע\ים